PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

W dniu 22.10.2013 roku w naszej szkole odbyło się PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I. Brać szkolna powiększyła się o 10 uczniów: Mikołaja Boruch, Amelię Gajda, Karola Górskiego, Krzysztofa Kalenik, Garielę Kandybowicz, Mateusza Kucharczyka, Zuzannę Połatajko, Zofię Próchnicką, Magdalenę Stefańską, Amelię Wielgolińską. Czworo z nich to sześciolatki.

Zgodnie z tradycją szkoły pierwszaki musiały wykazać się umiejętnością recytowania wierszy, śpiewania piosenek oraz wiadomościami dotyczącymi bezpieczeństwa, życia społecznego i przyrodniczego. Ich własnoręcznie wykonane portrety były ozdobą a jednocześnie dekoracją uroczystości. Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Pieczyńska powiedziała, że pierwszy egzamin został zdany śpiewająco.

Pierwszaki złożyły ŚLUBOWANIE na sztandar szkoły w obecności całej społeczności szkolnej-uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, oraz przybyłego gościa Wójta Gminy Rzekuń Pana Stanisława Godziny.

PASOWANIA NA UCZNIA KLASY I dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Pieczyńka wielkim ołówkiem. Życzyła pierwszakom wiele radości podczas zdobywania wiedzy. Wychowawczyni Pani Anna Bałon wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Rodzice uczniów klasy I podziękowali pani dyrektor oraz wychowawczyni za przygotowanie ich dzieci do tej ważnej chwili w życiu każdego ucznia jakim jest ŚLUBOWANIE i PASOWANIE. Życzyli swoim pociechom ciekawej i owocnej podróży w świat wiedzy.

Życzenia w formie własnoręcznie przygotowanych laurek przekazali klasie I i wychowawczyni również uczniowie klasy II i III. Do życzeń przyłączył się również Wójt Gminy Rzekuń Pan Stanisław Godzina. Życzył wielu sukcesów i wyraził radość z uczestnictwa w tym ważnym momencie w życiu całej społeczności naszej szkoły.

Rodzice dzieci trzy i cztero letnich podziękowali Panu Wójtowi za uruchomienie punktu przedszkolnego umożliwiającego dzieciom dobry start szkolny. Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć oraz spotkaniem przy herbacie.

AB