II edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego dla klas I-III
„Z przyrodą za pan brat”

W dniu 27 marca odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego dla klas I-III „Z przyrodą za pan brat”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Generała Józefa Bema w Rzekuniu. Patronat nad konkursem objęło Nadleśnictwo Ostrołęka i Koło Łowieckie „Dzik”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, szacunku do przyrody i umiejętności harmonijnego z nią współżycia.

Uczestnicy podwyższyli swoją świadomość ekologiczną. Zadania dla uczniów klasy I były przygotowane w formie zadaniowo – zabawowej: zgaduj-zgadula, puzzle, kolorowanka, uzupełnianie rysunków. Uczniowie klas II i III rozwiązywali zadania testowe. Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą związaną z lasem i ochroną przyrody.

Zuzanna Połatajko uczennica klasy I zdobyła II miejsce w kategorii klas pierwszych. Maja Piechocińska uczennica klasy III zdobyła II miejsce w kategorii klas trzecich. Pamiątkowe dyplomy wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowa im. Gen.. Józefa Bema w Rzekuniu pan Marek Podolak. Z rąk Wójta Gminy Rzekuń pana Stanisław Godzina wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody.

AB