Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Nie bądź PAPLĄ! Dbaj o swoje bezpieczeństwo!

[Rozmiar: 213889 bajtów]

1 października 2013 roku o godzinie 9:00 powitaliśmy w naszej szkole po raz kolejny policjanta pana Tomasza Żerańskiego, który w ramach profilaktycznych spotkań z uczniami przeprowadził pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożeń czyhających na dzieci w internecie oraz bezpieczeństwa dzieci w kontaktach z obcymi.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Najmłodsi usłyszeli po raz kolejny, że powinni podróżować w specjalnych fotelikach. Przypomniane zostały zasady poruszania się po drogach w mieście i poza nim. Dzieci wyjaśniały, dlaczego ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na ubraniach i plecakach. Usłyszały, że nie należy też zapominać o kaskach rowerowych, które chronią podczas jazdy na rowerze. Młodsi uczniowie odpowiadali na pytania zadawane przez Pana Policjanta i sami chętnie pytały. Okazało się, że sporo już wiedzą na temat kontaktów z osobami nieznajomymi. Ogromną frajdę sprawiła im możliwość przymierzenia elementów wyposażenia stróża prawa. Chłopcy z chęcią zakładali na siebie kamizelkę kuloodporną, czapkę, przyglądali się pałce policyjnej i kajdankom. Zajęcia bardzo się maluchom podobały. Na koniec uczestnicy spotkania zrobili wspólne pamiątkowe zdjęcia.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po krótkiej przerwie udział w zajęciach wzięli uczniowie klas starszych. Nasz gość przypomniał właścicielom skuterów, jakie przepisy prawa ich obowiązują. Podkreślał, że dokumentami uprawniającymi do poruszania się po drogach skuterem jest karta motorowerowa, a rowerem – karta rowerowa i odpowiedni wiek. Dużo uwagi poświęcił bezpieczeństwu zabaw, zwłaszcza w nadchodzącym okresie zimowym. Wraz z uczniami odgrywał scenki, które pokazywały, jak należy rozwiązywać konflikty, rozmawiać z obcymi, zachowywać się w sytuacjach zagrażających naszemu bezpieczeństwu. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli dwa filmiki edukacyjne z projektu „Owce w sieci”, który koncentruje się na bezpieczeństwie dzieci i młodzieży, w szczególności zaś na zagrożeniach związanych z Internetem, telefonami komórkowymi oraz nowymi technologiami. Pierwsza kreskówka nosiła tytuł „Papla” i opowiadała o wyłudzaniu danych osobowych i informacji majątkowych, druga „Bez kożuszka” dotyczyła publikacji nagich lub roznegliżowanych zdjęć i nagrań w Internecie. Filmy bardzo się podobały i na pewno dały do myślenia młodym użytkownikom portali społecznościowych.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Zajęcia prowadzone przez sierżanta sztabowego Tomasza Żerańskiego podobały się bardzo uczniom naszej szkoły. Miejmy nadzieję, że będą potrafili wykorzystać w życiu codziennym to, czego się dowiedzieli i nauczyli.


KG

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]