Sukces naszej uczennicy w wojewódzkim konkursie ekologicznym: „Ekologia i ja”

12 grudnia 2013 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu ekologicznego dla dzieci i młodzieży szkolnej „Ekologia i ja” zorganizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Uczennica klasy III - Maja Piechocińska zajęła II miejsce w kategorii klas 0 - III. W tegorocznej XI edycji konkursu wzięło udział ponad cztery tysiące uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Mazowsza. Celem konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej, krzewienie dbałości o przyrodę oraz kształtowanie prawidłowych postaw związanych z ochroną środowiska wśród uczniów.

Konkurs przeprowadzony był w trzech etapach: szkolnym, lokalnym i wojewódzkim. Uczestnicy byli oceniani w trzech grupach wiekowych:
I grupa: klasy 0 – III,
II grupa: klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz
III grupa: klasy I – III gimnazjum.
Każda z grup wiekowych przygotowywała inny rodzaj prac:
I grupa – praca plastyczna kolaż lub przedmiot z surowców wtórnych,
II grupa – plakat lub komiks,
III – wiersz lub gra planszowa.
Do finałowego wojewódzkiego etapu konkursu zakwalifikowało się 36 uczniów z terenu województwa mazowieckiego, wśród których znalazła się uczennica naszej szkoły Maja Piechocińska z klasy III. Dziewczynka zajęła II miejsce w grupie wiekowej 0 – III za pracę plastyczną wykonaną techniką kolaż pod kierunkiem wychowawczyni pani Joanny Jezior.

Laureatka konkursu otrzymała gratulacje od członków Wojewódzkiej Komisji Konkursowej, pamiątkowy dyplom, cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu turystycznego i książek o tematyce edukacyjno – ekologicznej.

Nasza szkoła dzięki sukcesowi Mai, wzbogaciła się o ciekawe, nowoczesne pomoce dydaktyczne.
Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych osiągnięć w twórczości plastycznej.

JJ