27 czerwca 2014r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Kolorowych Wakacji! – tym hasłem powitała nasza szkoła przybyłych na dzisiejszą uroczystość. O godzinie 10.30 na holu szkolnym rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Na uroczystość przybyli uczniowie, rada pedagogiczna, pracownicy obsługi, rodzice i goście. Spośród zaproszonych gości do szkoły przybyli: Ksiądz Andrzej Narwojsz, opiekun kaplicy im. Św. Wincentego Pallotiego w Laskowcu, Wójt Gminy Rzekuń, Pan Stanisław Godzina, Pan Jerzy Pęksa, bratanek patrona szkoły, księdza Antoniego Pęksy, Pani Teresa Sagała, pracownik Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu

Po odśpiewano hymn państwowy. Po hymnie odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru. Chorążego pocztu, Jakuba Kulisia z klasy VI zastąpił uczeń klasy V Adrian Siok. Natomiast uczennicę klasy VI Alicję Gumowską zastąpiła uczennica klasy V Magdalena Opęchowska.

Po przekazaniu pocztu na środek wkroczyli tegoroczni absolwenci, uczniowie klasy VI, którzy wyglądali wyjątkowo uroczyście w biretach i z przypiętymi znaczkami absolwenta szkoły. Szóstoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkolny.

Pani dyrektor Małgorzata Pieczyńska w swoim przemówieniu przypomniała najważniejsze wydarzenia szkolne kończącego się roku szkolnego, poinformowała o projektach, do których przystąpiła nasza szkoła zdobywając liczne certyfikaty, pogratulowała sukcesów w różnych konkursach uczniom i podsumowała wyniki ocen z zachowania oraz poszczególnych edukacji.

Pan wójt Stanisław Godzina w swoim wystąpieniu życzył uczniom i nauczycielom udanego, zasłużonego wypoczynku. Usłyszeliśmy też dobre wieści. Od 1 września 2014r. szkoła nasza wzbogaci się o dwie przestronne sale lekcyjne, stołówkę, bibliotekę oraz świetlicę. Wkrótce zostanie też oddana do użytku sala gimnastyczna wraz z pomieszczeniami przynależnymi. Na koniec swego przemówienia pan wójt zaprosił do Urzędu Gminy Rzekuń na godzinę 13.00 najlepszego absolwenta naszej szkoły wraz z rodzicami, wychowawcą i dyrektorem na galę absolwentów.

Po przemówieniach wyprowadzono poczet sztandarowy, po czym na scenę wkroczyli uczniowie klasy piątej. W ich wykonaniu wysłuchaliśmy krótkiej części artystycznej dotyczącej zbliżających się wakacji.

Absolwenci również przygotowali niespodziankę. Przedstawili samodzielnie przygotowaną prezentacje multimedialną, w której zaprezentowali samych siebie oraz podziękowali wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi, rodzicom i zaproszonym gościom. Po prezentacji szóstoklasiści osobiście dziękowali nauczycielom, pracownikom obsługi i zaproszonym gościom wręczając im kwiaty.

Nie zabrakło też bardzo wzruszającej niespodzianki. Do zaśpiewania piosenki „Ostatni dzień z moją klasą” absolwenci zaprosili swoją wychowawczynię, Panią Urszulę Majkowską. Ten wzruszający moment odebrał wielu głos i przyprawił o łzy. Na szczęście tuż obok był chórek szkolny, który wspierał wzruszonych szóstoklasistów w wykonaniu utworu.

Kolejną częścią dzisiejszej uroczystości było wręczenie uczniom dyplomów ukończenia szkoły, świadectw z wyróżnieniem, nagród i dyplomów za działalność na rzecz szkoły oraz podziękowań rodzicom.

Później głos zabrała przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców, Pani Wioleta Pupek. Usłyszeliśmy wiele miłych słów i podziękowań za codzienną ciężką pracę w szkole, wychowanie i nauczanie młodego pokolenia. Życzyła wszystkim zdrowych, wesołych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Jeszcze tylko spotkanie z wychowawcami w klasach, odebranie świadectw i już WAKACJE.

UM