Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Jedzmy zdrowo

24 stycznia 2014 roku gościli w naszej szkole dietetycy pani Agata Szczepanek i pan Robert Wojdyna, którzy starali się poszerzyć wiedzę oraz świadomość dzieci na temat wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie, a także przyczynić się do kształtowania zdrowych nawyków zarówno żywieniowych, jak i sportowych.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że nieracjonalny sposób odżywiania się może wpływać na występowanie chorób dieto - zależnych, między innymi otyłości, próchnicy zębów, osteoporozy, chorób układu krążenia. Cywilizacja przynosi ze sobą wiele zagrożeń dla jakości żywienia oraz wprowadza złe nawyki żywieniowe. Dietetycy omówili znaczenie witamin i składników mineralnych w pożywieniu. Przypomnieli o konieczności zjadania pięciu posiłków w ciągu dnia, spośród których najważniejsze jest śniadanie. Podkreślali, że należy pamiętać, aby wartość energetyczna pożywienia była dostosowana do wieku i aktywności fizycznej. Wspólnie z uczniami omówili zasady racjonalnego żywienia na przykładzie „Piramidy zdrowego żywienia”. Uczniowie dowiedzieli się, jak wybierać zdrowe produkty, jak komponować posiłki, by były one w pełni wartościowe i dostosowane do wieku oraz potrzeb dziecka. Goście wskazywali też, że oprócz zdrowego żywienia, niezbędna jest aktywność fizyczna.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Spotkanie miało na celu ugruntowanie wiedzy uczniów z zakresu zdrowego stylu życia, by sięganie po zdrowe przekąski, aktywne spędzanie wolnego czasu w kulturze fizycznej stało się przyjemnym nawykiem.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

W czasie spotkania uczestnicy zadawali pytania dotyczące produktów żywnościowych i opowiadali o swoich ulubionych przekąskach, które nie zawsze są zdrowe.

Spotkanie podsumować można słowami: Pokarm jest warunkiem życia ludzkiego, ilość i jakość pokarmu warunkuje jego przedłużenie.


KG

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]