DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 15 października świętowaliśmy szczególny dzień dla społeczności szkolnej – Święto Edukacji Narodowej. To święto tych, którzy edukują, ale także i tych, którzy są edukowani. W gruncie rzeczy to święto wszystkich związanych z oświatą.

Prowadząca uroczystość, uczennica klasy piątej, Dominika Misiak szczególnie gorąco powitała gości, wśród których znaleźli się:

• ksiądz Andrzej Narwojsz
• Pan Jerzy Pęksa, bratanek patrona naszej szkoły
• Pani Teresa Sagała, pracownik Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu
• Pani Irena Cyran, emerytowana nauczycielka
• Pani Barbara Mrozek, emerytowana nauczycielka

Po powitaniu wszystkich zgromadzonych rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów, których do występu przygotowała Pani Urszula Majkowska.

W pierwszej części programu uczniowie przypomnieli dzieje polskiego szkolnictwa i zachodzących w oświacie przemian. Ważne daty związane z historią szkolnictwa i państwa polskiego prezentowane były na tabliczkach aby każdy mógł łatwiej je zapamiętać. W drugiej części usłyszeliśmy wiersze i piosenki, w których uczniowie wyrażali swoją wdzięczność poszczególnym nauczycielom. Zgromadzonym szczególnie spodobała się piosenka dla nauczycieli plastyki i muzyki „Więc chodź pomaluj mój świat” w wykonaniu chórku szkolnego, który do występu przygotowała Pani Katarzyna Grzybowska. Szczególnym urokiem natomiast wyróżnili się uczniowie z klas I-III, którzy recytowali wierszyk dla pań uczących najmłodszych uczniów w naszej szkole. Na zakończenie części artystycznej chórek szkolny zaśpiewał piosenkę „Życzenia dla nauczycieli” a uczniowie wręczyli laurki i drobne upominki wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i gościom.

Po zejściu ze sceny uczniów ich miejsce zajęli przedstawiciele rodziców. Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców, Pani Pupek w imieniu wszystkich rodziców złożyła życzenia wszystkim nauczycielom dziękując im za codzienny trud wkładany w nauczanie i wychowanie ich dzieci. Rodzice złożyli bukiet kwiatów na ręce Pani dyrektor.

Następnie głos zabrał Pan Jerzy Pęksa, bratanek patrona naszej szkoły. Pan Pęksa wyraził podziw dla trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczycieli życząc wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Pan Jerzy wręczył bukiet kwiatów Pani dyrektor Małgorzacie Pieczyńskiej z najlepszymi życzeniami dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

Teraz głos zabrała dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Pieczyńska. Na początku Pani dyrektor złożyła najlepsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły w dniu ich święta. Następnie podziękowała za przygotowanie tak pięknej części artystycznej uczniom i nauczycielom.

W kolejnej części swego wystąpienia Pani dyrektor w sposób szczególny dziękowała nauczycielom, którzy wyróżnili się swoją pracą wręczając nagrody dyrektora szkoły. W tym roku nagrody otrzymali:

 Pani Urszula Majkowska
 Pani Anna Bałon
 Pani Halina Kucharczyk

Po uroczystości uczniowie rozeszli się do domów, a nauczyciele i zaproszeni goście na spotkanie przy herbacie.

UM