Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 15 października świętowaliśmy szczególny dzień dla społeczności szkolnej – Święto Edukacji Narodowej. To święto tych, którzy edukują, ale także i tych, którzy są edukowani. W gruncie rzeczy to święto wszystkich związanych z oświatą.

Prowadząca uroczystość, uczennica klasy piątej, Dominika Misiak szczególnie gorąco powitała gości, wśród których znaleźli się:

• ksiądz Andrzej Narwojsz
• Pan Jerzy Pęksa, bratanek patrona naszej szkoły
• Pani Teresa Sagała, pracownik Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu
• Pani Irena Cyran, emerytowana nauczycielka
• Pani Barbara Mrozek, emerytowana nauczycielka

Po powitaniu wszystkich zgromadzonych rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów, których do występu przygotowała Pani Urszula Majkowska.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

W pierwszej części programu uczniowie przypomnieli dzieje polskiego szkolnictwa i zachodzących w oświacie przemian. Ważne daty związane z historią szkolnictwa i państwa polskiego prezentowane były na tabliczkach aby każdy mógł łatwiej je zapamiętać. W drugiej części usłyszeliśmy wiersze i piosenki, w których uczniowie wyrażali swoją wdzięczność poszczególnym nauczycielom. Zgromadzonym szczególnie spodobała się piosenka dla nauczycieli plastyki i muzyki „Więc chodź pomaluj mój świat” w wykonaniu chórku szkolnego, który do występu przygotowała Pani Katarzyna Grzybowska. Szczególnym urokiem natomiast wyróżnili się uczniowie z klas I-III, którzy recytowali wierszyk dla pań uczących najmłodszych uczniów w naszej szkole. Na zakończenie części artystycznej chórek szkolny zaśpiewał piosenkę „Życzenia dla nauczycieli” a uczniowie wręczyli laurki i drobne upominki wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i gościom.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po zejściu ze sceny uczniów ich miejsce zajęli przedstawiciele rodziców. Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców, Pani Pupek w imieniu wszystkich rodziców złożyła życzenia wszystkim nauczycielom dziękując im za codzienny trud wkładany w nauczanie i wychowanie ich dzieci. Rodzice złożyli bukiet kwiatów na ręce Pani dyrektor.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Następnie głos zabrał Pan Jerzy Pęksa, bratanek patrona naszej szkoły. Pan Pęksa wyraził podziw dla trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczycieli życząc wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Pan Jerzy wręczył bukiet kwiatów Pani dyrektor Małgorzacie Pieczyńskiej z najlepszymi życzeniami dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Teraz głos zabrała dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Pieczyńska. Na początku Pani dyrektor złożyła najlepsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły w dniu ich święta. Następnie podziękowała za przygotowanie tak pięknej części artystycznej uczniom i nauczycielom.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

W kolejnej części swego wystąpienia Pani dyrektor w sposób szczególny dziękowała nauczycielom, którzy wyróżnili się swoją pracą wręczając nagrody dyrektora szkoły. W tym roku nagrody otrzymali:

 Pani Urszula Majkowska
 Pani Anna Bałon
 Pani Halina Kucharczyk

Po uroczystości uczniowie rozeszli się do domów, a nauczyciele i zaproszeni goście na spotkanie przy herbacie.

UM

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]