Spotkanie z dietetykiem na temat
„Wartości odżywcze czekolady”

11 kwietnia 2014 roku o godzinie 10:00 po raz drugi w tym roku szkolnym gościliśmy w naszej szkole dietetyka, Pana Robert Wojdynę, który w ciekawy sposób opowiadał uczniom o pochodzeniu czekolady, jej wartościach odżywczych oraz o wpływie czekolady na organizm ludzki. Spotkanie to zostało zorganizowane z okazji Dnia Czekolady, który obchodzony jest w tym roku w dniu 12 kwietnia.

Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji Pana Roberta. Spotkanie miało na celu ugruntowanie wiedzy uczniów z zakresu zdrowego stylu życia, a w szczególności świadomości spożywania pewnych pokarmów i ich wpływu na nasze zdrowie.

W czasie spotkania uczestnicy zadawali pytania, na które nasz gość chętnie udzielał odpowiedzi, a na koniec każdy mógł spróbować różnych rodzajów czekolady.

UM