BRZECHWA ŁĄCZY POKOLENIA

13 maja 2014 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na audiobook – „Brzechwa łączy pokolenia”, skierowanego do uczniów szkół pod-stawowych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Zadaniem uczestników było nagranie na nośniku elektronicznym recytacji dowolnie wybranego wiersza Jana Brzechwy z towarzysze-niem osób dorosłych.

W konkursie w kategorii klas IV – VI sukces odniosły dwie uczennice naszej szkoły. Małgorzata Komor z klasy VI zajęła I miejsce za nagranie wiersza „Kokoszka – smakoszka”, a Dominika Misiak z klasy V – III miejsce za wiersz „Kłótnia rzek”. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i ciekawe książki. Odebranie nagrody przez każdego z laureatów poprzedzało odsłuchanie nagranego audiobooka.

Aby uatrakcyjnić spotkanie, organizatorzy konkursu zaprosili laureatów do wspólnego odczytania wiersza „Mrówka” z podziałem na role z osobami dorosłymi. Dzięki temu po raz kolejny twórczość Brzechwy połączyła pokolenia. Było to dla wszystkich uczestników spotkania bardzo miłe doświadczenie. Na zakończenie uroczystości zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie i uczestnicy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek. Nagrodzonym uczennicom naszej szkoły serdecznie gratulujemy.

KG