Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

BRZECHWA ŁĄCZY POKOLENIA

[Rozmiar: 213889 bajtów]

13 maja 2014 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na audiobook – „Brzechwa łączy pokolenia”, skierowanego do uczniów szkół pod-stawowych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Zadaniem uczestników było nagranie na nośniku elektronicznym recytacji dowolnie wybranego wiersza Jana Brzechwy z towarzysze-niem osób dorosłych.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

W konkursie w kategorii klas IV – VI sukces odniosły dwie uczennice naszej szkoły. Małgorzata Komor z klasy VI zajęła I miejsce za nagranie wiersza „Kokoszka – smakoszka”, a Dominika Misiak z klasy V – III miejsce za wiersz „Kłótnia rzek”. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i ciekawe książki. Odebranie nagrody przez każdego z laureatów poprzedzało odsłuchanie nagranego audiobooka.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Aby uatrakcyjnić spotkanie, organizatorzy konkursu zaprosili laureatów do wspólnego odczytania wiersza „Mrówka” z podziałem na role z osobami dorosłymi. Dzięki temu po raz kolejny twórczość Brzechwy połączyła pokolenia. Było to dla wszystkich uczestników spotkania bardzo miłe doświadczenie. Na zakończenie uroczystości zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie i uczestnicy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek. Nagrodzonym uczennicom naszej szkoły serdecznie gratulujemy.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

KG

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]