Czytanie jest w modzie!

Pod takim hasłem 20 listopada o godzinie 9:30 odbył się w naszej szkole happening przygotowany przez uczniów klasy czwartej. Jego celem było przekonanie wszystkich uczniów do częstszego sięgania po książki. Czwartoklasiści zaprezentowali wykonane przez siebie plakaty propagujące czytelnictwo i podkreślające znaczenie książki w życiu człowieka. Przygotowali też niespodziankę, która bardzo się wszystkim podobała.

Szkolna biblioteka zamieniła się w KOMNATĘ TAJEMNIC, która w pewnym momencie otworzyła się i uczestnicy ujrzeli wydobywające się z niej srebrne iskry. Następnie pojawił się czarodziej z księgą, z której wyczarowywał baśniowe postacie.

Dzięki czarodziejskiej różdżce ujrzeliśmy Biedroneczkę, czarną Kotkę, Zajączka, Księżniczkę i piękną Królową Śniegu. To jednak nie był koniec niespodzianek, bo z KOMNATY za sprawą czarodzieja wyszła pani bibliotekarka Teresa Sagała. Czary przeniosły ją do naszej szkoły. W ręku trzymała książkę, którą właśnie chciała odłożyć na półkę w swojej bibliotece i była bardzo zdziwiona, że nieoczekiwanie znalazła się w zupełnie innym miejscu. Poprosiła uczniów, aby jak najczęściej odwiedzali bibliotekę i zaprzyjaźniali się z książkami.

Na zakończenie uczniowie klasy czwartej rozdali kolegom i koleżankom przygotowane własnoręcznie ulotki z wypisanymi na nich powiedzeniami i sentencjami dotyczącymi książek. Mamy nadzieję, że dzięki akcji czwartoklasistów ilość wypożyczanych książek będzie rosła.

KG