Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Czytanie jest w modzie!

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Pod takim hasłem 20 listopada o godzinie 9:30 odbył się w naszej szkole happening przygotowany przez uczniów klasy czwartej. Jego celem było przekonanie wszystkich uczniów do częstszego sięgania po książki. Czwartoklasiści zaprezentowali wykonane przez siebie plakaty propagujące czytelnictwo i podkreślające znaczenie książki w życiu człowieka. Przygotowali też niespodziankę, która bardzo się wszystkim podobała.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Szkolna biblioteka zamieniła się w KOMNATĘ TAJEMNIC, która w pewnym momencie otworzyła się i uczestnicy ujrzeli wydobywające się z niej srebrne iskry. Następnie pojawił się czarodziej z księgą, z której wyczarowywał baśniowe postacie.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Dzięki czarodziejskiej różdżce ujrzeliśmy Biedroneczkę, czarną Kotkę, Zajączka, Księżniczkę i piękną Królową Śniegu. To jednak nie był koniec niespodzianek, bo z KOMNATY za sprawą czarodzieja wyszła pani bibliotekarka Teresa Sagała. Czary przeniosły ją do naszej szkoły. W ręku trzymała książkę, którą właśnie chciała odłożyć na półkę w swojej bibliotece i była bardzo zdziwiona, że nieoczekiwanie znalazła się w zupełnie innym miejscu. Poprosiła uczniów, aby jak najczęściej odwiedzali bibliotekę i zaprzyjaźniali się z książkami.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Na zakończenie uczniowie klasy czwartej rozdali kolegom i koleżankom przygotowane własnoręcznie ulotki z wypisanymi na nich powiedzeniami i sentencjami dotyczącymi książek. Mamy nadzieję, że dzięki akcji czwartoklasistów ilość wypożyczanych książek będzie rosła.

KG

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]