Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

SZKOLNA ZABAWA KARNAWAŁOWA

[Rozmiar: 213889 bajtów]

25 stycznia 2014r. hol szkolny zamienił się w krainę bajek i baśni. Zaroiło się na nim bowiem od mnóstwa fantastycznych postaci: wróżek, piratów, rycerzy, księżniczek, policjantów, pszczółek, Indian, Cyganek i wielu innych kolorowych postaci. Dzieci i ich rodzice po raz kolejny wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem. Doskonałą zabawę zapewnił uczniom zespół muzyczny Pana Suplickiego, który grał znane i lubiane utwory muzyczne.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

O 16:30 rozpoczęły się pokazy taneczne. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas I-III, których do występu przygotowała Pani Bożena Podsiadlik. Uczniowie ćwiczą taniec pod okiem Pani Bożeny zaledwie od dwóch miesięcy, a ich występ nagrodzono gromkimi brawami. Następnie w kompozycji tańców standardowych i latynoamerykańskich zaprezentowała się wraz ze swoim partnerem uczennica klasy III, Krystyna Podsiadlik, która trenuje taniec na co dzień w klubie tanecznym FAN w Ostrołęce. Występy Krysi i jej partnera Arka, ucznia Szkoły Podstawowej w Ołdakach, wzbudziły ogromne zainteresowanie i zostały nagrodzone gromkimi brawami.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po występach tanecznych głos zabrała dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Pieczyńska, która podziękowała uczniom i Pani Bożenie Podsiadlik za tak miły akcent w czasie dzisiejszej imprezy. Pani dyrektor powitała też i podziękowała za przybycie do naszej szkoły gościom – wójtowi Gminy Rzekuń, Panu Stanisławowi Godzinie oraz radnemu Panu Konopce. W swoim przemówieniu Pan Wójt podkreślił jak zdolna młodzież uczy się w naszej szkole lecz obecne warunki nie pozwalają w pełni na rozwój ich talentów. Obiecał, że wkrótce sytuacja lokalowa w naszej szkole znacznie się poprawi, gdyż budowany jest nowy budynek, w którym będzie nie tylko sala gimnastyczna, ale też przestronne sale lekcyjne, stołówka i biblioteka.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Następnie uczniowie pod opieką wychowawców udali się do sal lekcyjnych na poczęstunek i odpoczynek.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Każdą klasę odwiedzili też mili goście – Mikołaj i jego dwie urocze gwiazdeczki. Uczniowie zostali poczęstowani cukierkami, za które podziękowali Mikołajowi piosenką lub wierszem.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po krótkim odpoczynku uczniowie wrócili na hol szkolny aby kontynuować zabawę przy muzyce. W czasie drugiej przerwy przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili konkurs na najpiękniejszy strój karnawałowy. Komisja nie miała łatwego zadania, gdyż wszyscy uczniowie prezentowali się w swoich strojach wyjątkowo. Po długich obradach komisja wyłoniła laureatów w trzech kategoriach wiekowych:
- Kategoria A – dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału zerowego
- Kategoria B – uczniowie z klas I-III
- Kategoria C – uczniowie z klas IV-VI
W każdej kategorii wiekowej przyznano trzy nagrody i wszyscy, którzy byli przebrani otrzymali słodki upominek.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Chociaż zabawa zaplanowana była do godziny 20:00, została przedłużona do 20:30, gdyż zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz rodzice bawili się doskonale.


UM

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]