SZKOLNA ZABAWA KARNAWAŁOWA

25 stycznia 2014r. hol szkolny zamienił się w krainę bajek i baśni. Zaroiło się na nim bowiem od mnóstwa fantastycznych postaci: wróżek, piratów, rycerzy, księżniczek, policjantów, pszczółek, Indian, Cyganek i wielu innych kolorowych postaci. Dzieci i ich rodzice po raz kolejny wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem. Doskonałą zabawę zapewnił uczniom zespół muzyczny Pana Suplickiego, który grał znane i lubiane utwory muzyczne.

O 16:30 rozpoczęły się pokazy taneczne. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas I-III, których do występu przygotowała Pani Bożena Podsiadlik. Uczniowie ćwiczą taniec pod okiem Pani Bożeny zaledwie od dwóch miesięcy, a ich występ nagrodzono gromkimi brawami. Następnie w kompozycji tańców standardowych i latynoamerykańskich zaprezentowała się wraz ze swoim partnerem uczennica klasy III, Krystyna Podsiadlik, która trenuje taniec na co dzień w klubie tanecznym FAN w Ostrołęce. Występy Krysi i jej partnera Arka, ucznia Szkoły Podstawowej w Ołdakach, wzbudziły ogromne zainteresowanie i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po występach tanecznych głos zabrała dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Pieczyńska, która podziękowała uczniom i Pani Bożenie Podsiadlik za tak miły akcent w czasie dzisiejszej imprezy. Pani dyrektor powitała też i podziękowała za przybycie do naszej szkoły gościom – wójtowi Gminy Rzekuń, Panu Stanisławowi Godzinie oraz radnemu Panu Konopce. W swoim przemówieniu Pan Wójt podkreślił jak zdolna młodzież uczy się w naszej szkole lecz obecne warunki nie pozwalają w pełni na rozwój ich talentów. Obiecał, że wkrótce sytuacja lokalowa w naszej szkole znacznie się poprawi, gdyż budowany jest nowy budynek, w którym będzie nie tylko sala gimnastyczna, ale też przestronne sale lekcyjne, stołówka i biblioteka.

Następnie uczniowie pod opieką wychowawców udali się do sal lekcyjnych na poczęstunek i odpoczynek.

Każdą klasę odwiedzili też mili goście – Mikołaj i jego dwie urocze gwiazdeczki. Uczniowie zostali poczęstowani cukierkami, za które podziękowali Mikołajowi piosenką lub wierszem.

Po krótkim odpoczynku uczniowie wrócili na hol szkolny aby kontynuować zabawę przy muzyce. W czasie drugiej przerwy przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili konkurs na najpiękniejszy strój karnawałowy. Komisja nie miała łatwego zadania, gdyż wszyscy uczniowie prezentowali się w swoich strojach wyjątkowo. Po długich obradach komisja wyłoniła laureatów w trzech kategoriach wiekowych:
- Kategoria A – dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału zerowego
- Kategoria B – uczniowie z klas I-III
- Kategoria C – uczniowie z klas IV-VI
W każdej kategorii wiekowej przyznano trzy nagrody i wszyscy, którzy byli przebrani otrzymali słodki upominek.

Chociaż zabawa zaplanowana była do godziny 20:00, została przedłużona do 20:30, gdyż zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz rodzice bawili się doskonale.

UM