ANDRZEJKI

Tegoroczna impreza andrzejkowa przebiegała pod hasłem „Lata 70-te”. Samorząd Uczniowski tydzień wcześniej ogłosił konkursy, które odbędą się na dyskotece andrzejkowej:
• Konkurs na piosenkę z lat 70-tych w wersji KARAOKE
• Konkurs na najciekawszy strój z lat 70-tych
• Konkurs na najszybsze zjedzenie jabłka wiszącego na sznurku bez użycia rąk

Nasi uczniowie dzisiejszego wieczoru licznie przybyli na dyskotekę, która rozpoczęła się o godzinie 17:00. 50 dziewcząt i chłopców hucznie bawiło się przy muzyce głównie z lat 70-tych, a liczni również w strojach z tych lat. Prawdziwą furorę swym strojem i tańcem wywołał uczeń klasy VI, Jakub Kuliś, który do złudzenia przypominał Johna Travoltę z filmu „Gorączka sobotniej nocy”.

Po kilku tańcach na tak zwaną rozgrzewkę na początku dyskoteki, rozpoczęły się z niecierpliwością oczekiwane konkursy. Występy uczestników konkursów poprzedził występ uczennicy klasy III, Krystyny Podsiadlik, która zagrała krótki koncert na wiolonczeli.

W konkursie piosenki udział wzięli:
• Adrian Siok, uczeń klasy V w utworze zespołu Modern Talking „You’re my heart, you’re my soul”,
• Kamila Kupis, uczennica klasy VI wraz z zespołem w składzie Alicja Gumowska i Natalia Jaworowska z klasy VI (gitary) oraz Patrycja Kupis z klasy II (organy) w utworze
• Zespół w składzie Małgorzata Komor (kl. VI), Sylwia Leonarska (kl. VI), Radosław Komor (kl. 0) w utworze „Zawsze jest pogoda”
• Krystyna Podsiadlik, uczennica klasy III w przeboju zespołu ABBA „Mamma Mia”
• Jakub Kuliś, uczeń klasy VI w utworze H. Skarbek „Lalalove you”
Komisja konkursowa ze względu na bardzo wysoki poziom konkursu nie była w stanie wyłonić zwycięzców. Postanowiono więc nagrodzić wszystkich uczestników.

Wielkie emocje i okrzyki dopingu towarzyszyły konkursowi na najszybsze zjedzenie jabłka wiszącego na sznurku bez użycia rąk. Wielką umiejętnością w tym konkursie wykazali się:
I miejsce – Kinga Perzanowska, uczennica klasy IV
II miejsce – Konrad Kupis, uczeń klasy V
III miejsce – Alicja Gumowska, uczennica klasy VI

Kolejnym konkursem przeprowadzonym przez Samorząd Uczniowski był konkurs na najciekawszy strój z lat 70-tych. W tym konkursie laureatami zostali:
I miejsce – Jakub Kuliś, uczeń klasy VI
II miejsce – Natalia Jaworowska, uczennica klasy VI
III miejsce – Izabela Duszak, uczennica klasy V
Wyróżnienie - Kinga Perzanowska, uczennica klasy IV

Po konkursach przyszedł czas na wróżby, bez których nie mogło się obejść podczas wieczoru andrzejkowego. Uczniowie ustawiali się w długich kolejkach do stolików, przy których zasiadły dwie wróżki – Natalia Jaworowska i Kamila Kupis.

Gdy wszyscy poznali już swoją przyszłość rozpoczęła się zabawa dyskotekowa, na której królowały utwory z lat 70-tych. Zabawa trwała do godziny 20:00.

UM