Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Miłe spotkanie

14 listopada gościliśmy w szkole tegorocznych absolwentów. O godzinie 14:30 na szkolnym holu z koleżankami i z kolegami z klas piątej i szóstej spotkali się uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w pierwszej klasie gimnazjum : Julia Pianka, Karolina Rzepa, Mateusz Opęchowski, Konstanty Bałon, Mateusz Szczubełek, Joanna Wysocka, Patryk Mielnicki, Łukasz Perzanowski, Krzysztof Paczkowski, Natalia Mróz i Adam Zyśk.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Spotkanie odbywało się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Rozmawialiśmy tak, jakbyśmy się wcale nie rozstawali. Absolwenci opowiadali o nowej szkole. Udzielali rad młodszym kolegom i koleżankom, jak powinni przygotowywać się do egzaminu po klasie szóstej. Podkreślali, że warto się uczyć systematycznie, bo wtedy nie trzeba nadrabiać zaległości.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Poprosiliśmy naszych gości, aby wskazali mocne i słabe strony szkoły, w której się uczyli przez sześć lat. Ich opinie pomogą nam w doskonaleniu funkcjonowania naszej placówki. Usłyszeliśmy, że podobała im się atmosfera panująca szkole, nauczyciele, którzy motywowali ich do działania, indywidualne podejście do ucznia, niewielka liczba uczniów w klasie, dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania. Zdaniem absolwentów nauczyciele powinni być bardziej stanowczy w egzekwowaniu dotrzymywania przez uczniów terminów oddawania prac, wymagać odpowiedniego stroju na zajęcia wychowania fizycznego. Spędziliśmy wspólnie półtora godziny. Było wesoło i wzruszająco. Nie chcieliśmy się rozstawać. Mamy jednak nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz.

KG

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]