Miłe spotkanie

14 listopada gościliśmy w szkole tegorocznych absolwentów. O godzinie 14:30 na szkolnym holu z koleżankami i z kolegami z klas piątej i szóstej spotkali się uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w pierwszej klasie gimnazjum : Julia Pianka, Karolina Rzepa, Mateusz Opęchowski, Konstanty Bałon, Mateusz Szczubełek, Joanna Wysocka, Patryk Mielnicki, Łukasz Perzanowski, Krzysztof Paczkowski, Natalia Mróz i Adam Zyśk.

Spotkanie odbywało się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Rozmawialiśmy tak, jakbyśmy się wcale nie rozstawali. Absolwenci opowiadali o nowej szkole. Udzielali rad młodszym kolegom i koleżankom, jak powinni przygotowywać się do egzaminu po klasie szóstej. Podkreślali, że warto się uczyć systematycznie, bo wtedy nie trzeba nadrabiać zaległości.

Poprosiliśmy naszych gości, aby wskazali mocne i słabe strony szkoły, w której się uczyli przez sześć lat. Ich opinie pomogą nam w doskonaleniu funkcjonowania naszej placówki. Usłyszeliśmy, że podobała im się atmosfera panująca szkole, nauczyciele, którzy motywowali ich do działania, indywidualne podejście do ucznia, niewielka liczba uczniów w klasie, dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania. Zdaniem absolwentów nauczyciele powinni być bardziej stanowczy w egzekwowaniu dotrzymywania przez uczniów terminów oddawania prac, wymagać odpowiedniego stroju na zajęcia wychowania fizycznego. Spędziliśmy wspólnie półtora godziny. Było wesoło i wzruszająco. Nie chcieliśmy się rozstawać. Mamy jednak nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz.

KG