Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości

[Rozmiar: 213889 bajtów]

12 listopada 2013 roku uroczyście świętowaliśmy 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku z okazji święta 11 listopada w naszej szkole odbyła się akademia, podczas której, przypomnieliśmy tło wydarzeń z 1918 roku. Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły podstawowej oraz odśpiewaniem Hymnu Państwowego: „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”. Stało się już tradycją, że akademię rozpoczyna występ uczniów oddziału przedszkolnego przygotowanych przez Panią Mariannę Zalewską. Również i tym razem również mieliśmy okazję wysłuchać wierszy i piosnek przygotowanych przez małych artystów.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Następnie wystąpili uczniowie klas IV - VI. Przygotowany przez nich program artystyczny składał się z wierszy patriotycznych oraz pieśni żołnierskich w wykonaniu chóru szkolnego. Tym razem również mieliśmy okazję wysłuchać znanych i lubianych pieśni legionowych: Przybyli ułani pod okienko /wersja instrumentalna na dzwoneczkach/, Marsz Pierwszej Brygady, Pierwsza Kadrowa, Maszerują strzelcy.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor Małgorzata Pieczyńska zaprezentowała przyjęte 11 listopada 2013r. na uroczystej sesji Rady Gminy Rzekuń, symbole Gminy Rzekuń: herb, flagę i baner.

WS

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]