Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

W tym roku wyjątkowo trzeciego września a nie pierwszego rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość zaczęła się o godzinie 8:00 mszą świętą, która została odprawiona w naszym kościele w Laskowcu przez księdza Andrzeja Misiuna. Oprawę mszy św. przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem katechetki pani Ewy Białobrzeskiej. Następnie o godzinie 9:00 rozpoczęła się szkolna uroczystość otwierająca nowy rok szkolny 2012/2013. Na początku wprowadzono poczet sztandarowy, po czym został odśpiewany hymn państwowy. Następnie zabrała głos dyrektor szkoły pani Małgorzata Pieczyńska, która powitała przybyłych gości, uczniów, rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Szczególnie serdecznie zostali powitani najmłodsi uczniowie – pierwszaki i dzieci z oddziału przedszkolnego. Wójt naszej gminy pan Stanisław Godzina życzył całej społeczności szkolnej wytrwałości i sukcesów w pracy. Po wystąpieniu pana Wójta głos zabrali uczniowie, którzy zaprezentowali część artystyczną składającą się z wierszy i piosenek przygotowaną pod kierunkiem pań z klas I–III oraz pani od muzyki. Nie zapomniano o rocznicy wybuch II wojny światowej. Potem uczniowie rozeszli się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami.