Msza ułańska

W niedzielę, 23 września, 5 Pułk Ułanów Zasławskich obchodził swoje święto. Tradycyjnie już coroczne święto 5 Pułku Ułanów Zasławskich rozpoczęła uroczysta msza św. z udziałem zaproszonych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, dowódcy jednostek wojskowych, delegacje instytucji i organizacji sympatyzujący z 5 Pułkiem. W uroczystości wziął udział poczet sztandarowy naszej szkoły.

Po mszy, w asyście orkiestry wojskowej z 15 Brygady Zmechanizowanej z Giżycka, chorągwi 5 Pułku, pocztów sztandarowych instytucji samorządowych, szkół i organizacji oraz stowarzyszeń zgromadzeni goście przemaszerowali pod pomnik upamiętniający żołnierzy z 5 Pułku Ułanów Zasławskich przy ul. I Armii Wojska Polskiego.

Po odczytaniu apelu pamięci żołnierze z Ośrodka Szkolenia Poligonowego wojsk lądowych Orzysz w Bemowie Piskim oddali salwę honorową a delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym 5 Pułk Ułanów Zasławskich.