Dzień Patrona

Dnia 27 września 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Laskowcu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona szkoły - ks. Antoniego Pęksy. W tym roku mijała 16 rocznica Jego śmierci. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Ks. Andrzej Narwojsz, pan Jerzy Pęksa, pani Teresa Sagała i rodzice.

Uczniowie klas IV - VI przygotowali krótką inscenizację, w której przypomnieli jak ważne dla szkoły jest nadanie jej imienia. To od tego momentu szkoła zaczyna żyć normami, postawami i zasadami reprezentowanymi przez wybranego patrona.

Potem głos zabrała pani dyrektor. Jeszcze raz powitała gości a także podkreśliła ważność nadania imienia szkole oraz to co się z tym wiąże. Zachęcała uczniów do życia zasadami i normami, jakie reprezentował nasz patron.

Głos zabrał również nasz przybyły gość ks. A. Narwojsz, który wyraził swoją radość, iż naszej szkole patronuje tak wspaniała postać, jaką był ks. Antoni Pęksa. Na koniec wybrzmiał wiersz napisany przez jednego z absolwentów naszej szkoły, skierowany do świętej pamięci księdza Antoniego:

„Teraz patronuj szkole,
Strzeż, czuwaj, módl się za nami,
Aby z dziewcząt i chłopców
Dobrzy ludzie powyrastali.”

Uroczystość tą zakończyliśmy jak co roku uroczystą mszą w kaplicy oraz różańcem przy grobie księdza Antoniego.

EB