Obszar 3. Edukacja zdrowotna.

Zadanie 2 – Napisanie scenariusza zajęć z wychowania fizycznego w klasie II

Temat: Jestem zdrowy, bo się hartuję. Zjazdy z górki na sankach.

W dniu 6 lutego 2014r. odbyły się zajęcia wychowania fizycznego w klasie II prowadzone przez panią Elżbietę Lesiuk, których celem było hartowanie własnego ciała podczas uprawiania sportów zimowych z wykorzystaniem sanek.

Zjazdy na sankach sprawiły dzieciom wiele radości. Ta forma aktywności fizycznej bardzo im się podobała. Przygotowaniem do świadomego wpływu na własne zdrowie i ciało była rozmowa, układanie haseł i rozwiązywanie rebusów.

Dzięki gościnności Państwa Wiolety i Marcina Pupek, którzy zaprosili uczniów klasy II na swoją posesję, przygotowali odpowiednią trasę zjazdową oraz wspólnie z nauczycielem czuwali nad bezpieczeństwem, dzieci miały możliwość fascynującej zabawy. Dodatkowym walorem było obcowanie z pięknem nadnarwiańskiego krajobrazu. Podczas odpoczynku uczniowie podziwiali pływające po rzece łabędzie. Taka wyprawa podobała się zarówno dzieciom, jak i rodzicom, którzy byli zadowoleni z dobrego apetytu i spokojnego snu swoich pociech.