O SZKOLE

Szkoła Podstawowa im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu jest placówką publiczną, którą kieruje mgr Małgorzata Pieczyńska. Łącznie uczy się w niej 70 uczniów w sześciu oddziałach klasowych oraz 17 w oddziale przedszkolnym. Organem prowadzącym szkołę jest Gmina Rzekuń.

Naszą szkołę wyróżnia przyjazna atmosfera, bardzo dobre wyniki nauczania, nauka języka angielskiego od klasy zero, oraz indywidualne i życzliwe podejście do problemów ucznia.

Mając na uwadze wszechstronny rozwój dziecka, umożliwiamy uczniom uczestnictwo w wielu kołach zainteresowań oraz pozalekcyjnych zajęciach sportowych. Bierzemy udział w konkursach szkolnych, międzyszkolnych, gminnych, ogólnopolskich, międzynarodowych, w szkole działa zespół wokalny, wystawiamy przedstawienia teatralne, szerzymy wiedzę o regionie kurpiowskim, poznajemy nasz kraj, redagujemy gazetkę szkolną „Echo Laskowca”.

Szczególny nacisk kładziemy na działania proekologiczne oraz prozdrowotne. Współpracujemy z wieloma organizacjami i stowarzyszeniami promującymi ekologię, zdrowie i bezpieczeństwo.

Cele szkoły:
- prowadzenie dziecka do nabywania i rozwijania niezbędnych umiejętności
- umacnianie wiary we własne siły i możliwości osiągnięcia sukcesów
- rozwijanie wrażliwości moralnej i estetycznej
- wzmacnianie poczucia tożsamości kulturowej, historycznej, narodowej i etnicznej dziecka
- rozwijanie umiejętności poznawania siebie oraz otoczenia
- zachęcanie uczniów do samokształcenia
- ułatwianie uczestnictwa w kulturze, sztuce, kulturze fizycznej i sporcie
- rozwijanie wrażliwości moralnej, otwartości na poglądy i potrzeby innych ludzi

Absolwent naszej szkoły jest:
- ciekawy świata, ale też krytyczny
- otwarty, asertywny